sip

Cztery medale w Puławach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow
czwartek, 24 sierpnia 2017 10:29

mistrzostwa-polski-wedkarstwo-rzutowe-pulawy-minW dniach 12 - 14 sierpnia 2017 roku w Puławach odbyły się 65 Indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym. Były to jedne z najbardziej udanych zawodów dla naszych rzutowców. Zawodnicy Wędkarskiego Koła Sportowego „Kiełb", którzy należą do Koła w Brodach, reprezentowali Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach.

Kierownikiem drużyny był Jacek Serafin a w jej składzie wystąpili: Donata Żelazowska, Magdalena Serafin, Natalia Zaczek, Aleksandra Serafin, Jan Kita, Paweł Kita. Maksymalny wynik w skishu muchowym 100 na 100 uzyskała Natalia Zaczek i zajęła II miejsce w pięcioboju juniorek. Na III miejscu uplasowała się Magda Serafin dorzucając do swojej kolekcji jeszcze jeden brązowy krążek w trójboju spinningowym. Trzecia nasza juniorka Aleksandra Serafin zajęła odpowiednio siódme i szóste miejsce oraz czwarte miejsce w dwuboju multiplikatorowym. Warto podkreślić, że Ola przegrała ze swoją klubową koleżanką Donatą Żelazowską, która pod koniec sierpnia będzie reprezentowała Polskę na Rzutowych Mistrzostwach Świata w Szamotułach. Bracia Jan i Paweł Kita z Mistrzostw Polski wrócili z dwoma medalami. Janek odzyskał stracony w 2016 w Chorzowie tytuł Mistrza Polski w dwuboju multiplikatorowym po bardzo wyrównanym pojedynku z innym zawodnikiem Okręgu Kieleckiego Maćkiem Kuzą. Na IV miejscu uplasował się Paweł. Znacznie lepiej poszło mu w dwuboju odległościowym, w którym dzięki bardzo dobrej odległości 18g (105m) zajął III miejsce przegrywając z medalistami mistrzostw Świata w tych konkurencjach: Jackiem Kuzą i Włodzimierzem Targoszem. Kolejny Start naszych zawodników to Mistrzostwa Świata, które będą się odbywały od 30.08 do 3.09 w Szamotułach. Trzymajmy kciuki za naszych rzutowców.

Poprawiony: czwartek, 24 sierpnia 2017 12:46

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.