sip

Złote mistrzostwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marzena Staryczenkow
piątek, 08 września 2017 09:51

szamotuly-wedkarstwo-rzutowe-mistrzostwa-minW dniach 30.08–03.09.2017r. w Szamotułach, odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w wędkarstwie rzutowym. W reprezentacji naszego kraju znalazła się trójka rzutowców z Brodów: Donata Żelazowska, Paweł Kita i Jan Kita, który już po raz czwarty zdobył tytuł mistrza świata.

Podczas mistrzostw nie zabrakło sportowej rywalizacji. Nasi sportowcy startowali w dwóch konkurencjach takich jak skishmulti i odległość multi. W pierwszej z nich po raz kolejny niepokonanym okazał się Jan Kita. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i stresu uzyskał w finale 95 punktów, co zagwarantowało mu złoty medal. W tej konkurencji startowali również debiutująca w kategorii seniorów na zawodach rangi światowej Donata Żelazowska i Paweł Kita, którzy także uzyskali dobre wyniki. W kolejnej konkurencji, tym razem odległościowej, zawodnicy z Brodów również uzyskali satysfakcjonujące rezultaty. Pawłowi do startu w finale zabrakło zaledwie 0,5m. Janek w eliminacjach uzyskał 102,24m i jako jedyny Polak mógł walczyć w finale wraz z koleżanką Donatą, która rzutem 84,16m zapewniła sobie mocny strat. Niestety w drodze po medale naszym zawodnikom zabrakło szczęścia. Ostatecznie Jan Kita zajął szóste miejsce z odległością 101,03m, a Donata rzutem 82,87m uplasowała się na miejscu piątym.
Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Poprawiony: piątek, 08 września 2017 12:10