Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Szansa dla strażaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 26 lutego 2018 20:42

brody-spotkanie-wlosowicz-gosek-bernat-osp-fundusz-sprawiedliwosci-09minW dniu 26 lutego, w Urzędzie Gminy Brody odbyło się spotkanie na temat Funduszu Sprawiedliwości, z którego ochotnicze straże pożarne mogą uzyskać dotację. Uczestniczył w nim senator Jacek Włosowicz, Mariusz Gosek - koordynator regionalny funduszu, liczna grupa strażaków ze wszystkich jednostek w gminie, radni i osoby zainteresowane.

Gości powitała pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Następnie, pan senator zaprezentował nowy program Ministerstwa Sprawiedliwości. Wezwał on strażaków żeby sami zgłaszali zapotrzebowanie na drobny sprzęt niezbędny do ratowania życia (urządzenia hydrauliczne, torby medyczne, defibrylatory, specjalistyczne ubrania i inne). Pani wójt poprosiła druhów żeby sporządzili listę zakupów – w kolejności od tych najpilniejszych. Zapewniła, że wszystkie przedmioty spełniające wymogi funduszu zostaną ujęte we wniosku. O tym ile pieniędzy gmina otrzyma zadecyduje specjalna komisja. „Znając doświadczenie pani wójt i skuteczność w pozyskiwaniu dotacji, gmina powinna sięgnąć również i po te środki" powiedział. Mariusz Gosek – koordynator funduszu a zarazem dyrektor biura pana posła Zbigniewa Ziobro i senatora Jacka Włosowicza. Gość przybliżył inne szczegóły związane z Funduszem Sprawiedliwości. Powiedział, że Pula środków do wykorzystania w województwie świętokrzyskim wynosi ok. 5,5 mln. zł. Oszacował, że wysokość dotacji dla gminy Brody może wynosić do 54 tys. zł, choć wiele zależy od liczby złożonych wniosków.
Pod koniec spotkania, strażacy zadawali szczegółowe pytania na temat dofinansowania. Wszystkie sprawy wyjaśniał pan dyrektor Mariusz Gosek. Pani wójt poruszyła też kwestię dotacji na zakup alarmów i systemów bezpieczeństwa zabytkowego kościoła w Krynkach. Koordynator odpowiedział, że prowadzi w tej sprawie rozmowy z kuriami. Na przełomie marca i kwietnia okaże się czy będą środki na te działania.

 

Poprawiony: poniedziałek, 26 lutego 2018 20:48
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.

elektronik sigara