Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Spotkanie autorskie w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez G.B.P. w Brodach   
poniedziałek, 31 grudnia 2018 13:06

biblioteka-brody-masternak-minGminna Biblioteka Publiczna w Brodach zorganizowała warsztaty scenariuszowe ze Zbigniewem Masternakiem – prozaikiem i autorem scenariuszy filmowych. Uczniowie gimniazjum w Rudzie dowiedziała się jak wygląda praca nad scenariuszem, jego konstrukcji i punktach zwrotnych. Omówione zostały także ,takie zagadnienia jak: konstrukcja głównego bohatera, sposób pisania dialogów.

Następnym etapem, była próba samodzielnego napisania szkicu scenariusza. Uczniowie podjęli wyzwanie i napisali kilka scenariuszy, których akcja toczy się w Gminie Brody. Było to bardzo ciekawe spotkanie, uczniowie wykazywali się kreatywnością. Spotkanie zorganizowano przy wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki publicznej w Kielcach

Zbigniew Masternak jest twórcą m. in. cyklu powieściowego „Księstwo", pomyślanym jako współczesna epopeja. Na jego podstawie Andrzej Barański nakręcił film „Księstwo". Główną rolę zagrał Rafał Zawierucha, któremu Quentin Tarantino powierzył rolę Romana Polańskiego w swoim najnowszym filmie . Książki Masternaka przetłumaczono na: wietnamski, mongolski, macedoński, ukraiński, białoruski, rosyjski, niemiecki i hiszpański.

 

 Fot. G.B.P. w Brodach:

Poprawiony: poniedziałek, 31 grudnia 2018 13:11
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara