Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Rywalizacja na torze przeszkód na zakończenie szkółki kajakarskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
poniedziałek, 31 sierpnia 2020 16:52

 GlowneM-Szkolka-kajakarska-2020    W sobotę 29 sierpnia dobiegła końca piąta edycja letniej szkółki kajakarskiej nad Zalewem Brodzkim. Końcowym akcentem była zaciekła rywalizacja na czas na wodnym torze przeszkód w pobliżu molo w Rudzie, pozwalająca wykazać się młodzieży nabytymi umiejętnościami.

Zawodnicy płynąc po torze musieli wykonać kilka ostrych zwrotów w różnych kierunkach, przepłynąć pod przeszkodą, rzucić piłką i wrócić na metę. Wspomagał ich silny doping rodziców, rówieśników i innych osób obserwujących te zawody.

  Tegoroczna szkółka trwała od 20 sierpnia i uczestniczyło w niej 30 młodych miłośników wioślarstwa w dwóch kategoriach wiekowych – młodszej i starszej. Stało się już tradycją, że korzystając z bardzo dobrych warunków do uprawiania kajakarstwa na Zalewie Brodzkim, wspieraniu rozwoju sportu przez Wójta Gminy Brody Panią Marzenę Bernat, inwestycjom, takim jak np. budowa molo oraz pomocy finansowej Gminy Brody, młodzież może spędzać wakacje rozwijając zainteresowania i doskonaląc swoje umiejętności w zakresie bezpiecznego uprawiania kajakarstwa.

   Tak jak w poprzednich latach bazą młodych wioślarzy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzie, a instruktorami szkółki byli panowie Ryszard Roman i Błażej Doniec ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy.

  Po zawodach Pani Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Januszem Adamusem wręczyli zwycięzcom medale i dyplomy, a pozostałym dyplomy za uczestnictwo. Wszyscy młodzi kajakarze otrzymali certyfikaty ukończenia szkółki i indywidualne, pamiątkowe zdjęcie na wodzie w kajaku oprawione w antyramę.

  Na podsumowaniu szkółki obecni byli także Radna Rudy Beata Szustak, Sołtys Sołectwa Ruda Mariusz Murzyn i Sołtys Sołectwa Brody Maria Jagieła. Na zakończenie Pani Wójt i Przewodniczący Rady Gminy podziękowali wszystkim za uczestnictwo, zaangażowanie i sportową rywalizację. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie Ewa Stawiarska podziękowała młodzieży za udział w szkółce a władzom samorządowym za dużą pomoc w jej zorganizowaniu.

Zwycięzcy rywalizacji na kajakarskim torze przeszkód:
Dziewczęta młodsze:
I miejsce: Maria Barańska
II miejsce: Róża Grabowska
III miejsce: Patrycja Kaczmarska

Dziewczęta starsze:
I miejsce: Klaudia Miliczek
II miejsce: Natalia Malaczewska
III Miejsce: Amelia Turek

Chłopcy młodsi:
I miejsce: Piotr Rożek
II miejsce: Wiktor Jankowicz
III miejsce: Miłosz Malaczewski

Chłopcy starsi:
I miejsce: Bartosz Sobecki
II miejsce: Dawid Kosztowniak
III miejsce: Tomasz Duda

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 31 sierpnia 2020 17:03
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara