Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Narodowe Czytanie "Balladyny" w plenerze Centrum Turystycznego (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
wtorek, 08 września 2020 15:15

GlowneM-narodowe-czytanie-balladyna-strona  W sobotę 5 września w ramach akcji Narodowego Czytania, nad która patronat sprawuje para prezydencka, w całej Polsce czytaliśmy "Balladynę" Juliusza Słowackiego. W Gminie Brody Narodowe Czytanie zorganizowane zostało po raz piąty i miało zupełnie inną oprawę niż poprzednie.

  Odbyło się przy pięknej, słonecznej pogodzie, na tarasie widokowym Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Dodatkowo, młodzież czytająca fragmenty "Balladyny" przebrana była w stroje nawiązujące swym stylem do epoki romantyzmu.

  Wśród obecnych byli Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Zastępca Wójta Marta Prokop, Skarbnik Gminy Brody Dorota Dyka, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Dorota Grudnicka-Glina, Radni - Beata Szustak, Jerzy Banasik, Wojciech Kania, Aneta Kutera, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni Sławomir Leśniewski i doktor Anna Pawłowska. Prowadzącymi to wydarzenie byli Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Anna Stachucy oraz Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach Łukasz Gołda.

  Po kolei fragmenty "Balladyny" czytali: Antoni Gołda i Franciszek Gołda, Natalia Jagieło, Dorota Dyka i Mikołaj Dyka, Emilia Bernat i Rozalia Bernat, Klaudia Leszczyńska, dwukrotnie duet Ola Łodej i Roksana Rynio, Monika Olejko, Julia Jagieło i Lena Tuźnik, Halina Szary. Ostatni fragment dramatu Juliusza Słowackiego przedstawili Anna Stachucy i Łukasz Gołda.

  W czasie przerw w czytaniu kolejnych fragmentów tekstu swoje występy zaprezentowały młode wokalistki brodzkiego Studia Piosenki - Lena Tuźnik i Julia Jagieło. Na zakończenie Pani Wójt podziękowała organizatorom oraz uczestnikom Narodowego Czytania, które tym razem obyło się w tak pięknym miejscu i pogratulowała wszystkim czytającym ich występów. Było to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie wydarzenie dużej rangi, które odbyło się w plenerze Centrum Turystycznego.

Poprawiony: wtorek, 08 września 2020 15:33
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara