sip

Marcin Nowak złowił 31 kg ryb! (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
poniedziałek, 11 kwietnia 2022 09:45

Najlepsi polscy specjaliści od wędkarstwa gruntowego z tzw. feederem przyjechali w miniony weekend nad Zalew Brodzki. W sobotę 9 kwietnia odbyły się eliminacje „Sensas Feeder Tech" a w niedzielę zawody „Colmic Feeder Cup". W obydwóch rywalizacjach najlepszy był Marcin Nowak z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach (na zdjęciu w czasie wędkowania). W ciągu dwóch dni złowił on prawie 31 kg ryb! Fot. Koło Brody Polskiego Związku Wędkarskiego.Najlepsi polscy specjaliści od wędkarstwa gruntowego z tzw. feederem przyjechali w miniony weekend nad Zalew Brodzki. W sobotę 9 kwietnia odbyły się eliminacje „Sensas Feeder Tech" a w niedzielę zawody „Colmic Feeder Cup". W obydwóch rywalizacjach najlepszy był Marcin Nowak z Koła Brody Polskiego Związku Wędkarskiego. W ciągu dwóch dni złowił on prawie 31 kg ryb!

W pobliżu Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim najczęściej łowiono leszcze. Przyjezdni wędkarze chwalili gminę Brody za akwen, który jest zadbany i przystosowany do większej liczby odwiedzających. Tuż po uroczystościach Niedzieli Palmowej, wędkarzy odwiedziła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. O rywalizacji opowiadał jej m. in. Maciej Zaczek – Prezes Koła PZW Brody.

W deszczową sobotę, na starcie zawodów stanęło 36 zawodników w tym 11 z naszego koła. Podzieleni oni byli na trzy dwunastoosobowe sektory. Nikt ze startujących zawodników nie zakończył rywalizacji bez złowionej ryby. Wyniki wędkarzy z koła PZW Brody:
Pierwsze miejsce zajął Marcin Nowak z wynikiem 13840 pkt. Ostatnie miejsce podium należało do Pawła Kity, który był najlepszy w swoim sektorze (8560 pkt.). Tuż za nim uplasował się Marcin Piwnik. Szóste miejsce wywalczył Łukasz Bębas. W pierwszej piętnastce, która premiowana jest awansem do finału zawodów Sensas Feeder Tech znalazł się jeszcze Bogdan Lis, który zajął 12 miejsce.

Nazajutrz odbył się „Colmic Feeder Cup". W rywalizacji uczestniczyło 49 zawodników z całej Polski. Wśród nich byli utytułowani wędkarze. Tym razem znów pokonał ich Marcin Nowak. W siatce miał ok. 17 kg ryb! Ponadto, czwarte miejsce w sektorze i 10 w zawodach zdobył Paweł Kita. Mirosław Król zaś zajął 12 miejsce. Gratulujemy wszystkim udanego wędkowania!

Poprawiony: poniedziałek, 11 kwietnia 2022 11:59

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.