Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Gospodarka odpadami Harmonogramy Uczniowski rajd integracyjny

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Uczniowski rajd integracyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Katarzyna Wlazłowska   
wtorek, 05 listopada 2019 14:49

adamowM-rajd-glowne  
   Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Adamowie uczestniczyły w ciekawych lekcjach terenowych. W dniu tych wyjątkowych zajęć maluchy z zerówki pozostały wraz ze swoją panią Alicją Kozerą pod szkołą, gdzie rodzice i dziadkowie zorganizowali im „Piknik pod wiatą".


   Natomiast klasy I – V oraz VI – VIII wyruszyły do leśniczówki, gdzie przedstawiciele Nadleśnictwa Starachowice przeprowadzili dla dzieci zajęcia dydaktyczne w terenie.

   Klasy młodsze uczyły się rozpoznawania poszczególnych gatunków drzew leśnych i dowiadywały się ciekawostek o życiu mieszkańców lasu. Starsi uczniowie, którzy niedawno wzięli udział w konkursie klimatycznym, chcieli utrwalić swoje wiadomości związane z zagadnieniami dotyczącymi zanieczyszczeń środowiska oraz zmian klimatu.

  Obie grupy wybrały się także na spacer po jesiennym lesie, a na koniec razem z pracownikami nadleśnictwa zasiedli przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasek. Leśna lekcja tak spodobała się uczniom, że czekają z niecierpliwością na jej kontynuację, która nastąpi zimą i będzie związana ze śledzeniem tropów zwierząt na śniegu oraz karmieniem ich w leśnych paśnikach.


Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2019 15:02
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.

elektronik sigara