Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Nareszcie jest dojazd

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nareszcie jest dojazd Drukuj
piątek, 20 lutego 2015 08:41

Dziurow-ul-spadowa-droga-budowa-wojt-gminy-brody-marzena-bernat-michal-gutowski-anna-arkadiusz-grochowina-mWłaściciele około czterdziestu działek w Dziurowie mogą dostać się do własnej posesji. Zakończyła się budowa tzw. przedłużenia ul. Spadowej. Stan prac wielokrotnie kontrolowała pani Marzena Bernat – wójt gminy Brody. 17 lutego spotkała się w terenie z wykonawcą robót i kierownikiem budowy.

Wybudowano odcinek o nawierzchni tłuczniowej długości 330 mb wraz z odwodnieniem. O budowę tej drogi zabiegali mieszkańcy wsi Dziurów. Została ona wykonana zgodnie z ich sugestiami. „Wykonaliśmy drogę by zachęcić ludzi do osiedlania się w naszej gminie. Przyległe działki są w pełni uzbrojone. Mam nadzieję, że teraz przybędzie domów w tym urokliwym miejscu" - podsumowała inwestycję pani Marzena Bernat, wójt Brodów.

Wykonawcą robót była firma Grochbud 2 ze Starachowic. Koszt inwestycji wyniósł ponad 200 tys. zł i w całości pokryty został z budżetu gminy Brody.

Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 09:02
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.