Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Turniej wiedzy pożarniczej

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Turniej wiedzy pożarniczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

ek-100_4147kmin21 marca br. w Urzędzie Gminy Brody, przeprowadzono test wiedzy o pożarnictwie. Wzięło w nim udział 26 uczniów z dziewięciu szkół w gminie. W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli uczniowie z Krynek. Spośród gimnazjalistów największą wiedzę posiadali wychowankowie szkoły w Rudzie. Uczniowie otrzymali nagrody od Andrzeja Przygody wójta Brodów: dyplomy, kubki termiczne, pamięci USB i słodycze.

W kategorii szkół podstawowych, najwięcej punktów zdobyli: Mateusz Pocheć (S.P. w Krynkach), Piotr Gębura (S.P. w Krynkach) i Ania Litwinek (S.P. w Adamowie). Na pytania testowe najlepiej odpowiadali gimnazjaliści: Iga Kutera (P.G. w Rudzie), Katarzyna Kucharska (P.G. w Krynkach) oraz Piotr Litwinek (P.G. w Rudzie). Odpowiedzi uczestników oceniało jury w składzie:  kpt. Marcin Nyga z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej; Andrzej Przygoda - Wójt Gminy Brody i Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P., Tomasz Gębura – Komendant Gminny OSP oraz Anna Kucharczyk podinspektor w Urzędzie Gminy Brody. Laureaci zmierzą się z rówieśnikami w turnieju powiatowym, który odbędzie się 2 kwietnia br. w Starachowicach.

Zdjęcia: (Fot. E. Kumek)

Poprawiony: piątek, 23 marca 2012 13:51
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!