Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Nieodpłatna pomoc prawna i mediacja tylko zdalnie

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nieodpłatna pomoc prawna i mediacja tylko zdalnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Anna Bujnowska   
poniedziałek, 16 marca 2020 10:45

paragraf-M    Zgodnie z informacją nadesłaną ze Starostwa Powiatowego w Starachowicach zawiadamiamy, że od 16 marca 2020 r. zawieszone zostaje do odwołania funkcjonowanie Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Urzędzie Gminy Brody. Ma to związek z zawieszeniem działalności takich punktów na terenie całego Powiatu Starachowickiego. Funkcjonowanie systemu darmowego poradnictwa prawnego oraz darmowego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Starachowickiego odbywać się będzie telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

   Ma to związek z sytuacją epidemiczną panującą w Polsce i na świecie oraz podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Starostwo Powiatowe w Starachowicach informuje, że w celu uzyskania porady w formie telefonicznej należy zapisać się pod numerem telefonu: 41 276-09-19.

   Ponadto osoba potrzebująca pomocy -przed jej udzieleniem- składa za pośrednictwem e-mail wniosek (zamieszczony poniżej) o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, zawierający oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (art. 4 ust. 2 ustawy nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej).

Szczegółowa informacja i druki do pobrania w załączniku poniżej.

Kliknij aby pobrać załącznik

Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2020 11:20
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.

elektronik sigara