Strona Główna Ogłoszenia Wyścigi dronów - będzie niebezpiecznie (żart)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wyścigi dronów - będzie niebezpiecznie (żart) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Rajmund Gębura   
środa, 01 kwietnia 2020 06:21

dron-wyscigi-gmina-brody-zalew-brodzki-mW dniach 4 – 5 kwietnia, nad Zalewem Brodzkim odbędą się Międzynarodowe Wyścigi Dronów FDA World Drone Racing Championship 2020. Jednak odradzamy spacery w plener w tym czasie. Wyścigi te są bardzo niebezpieczne, zdarzają się wypadki z udziałem maszyn latających a organizatorzy imprezy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne szkody.

Aktualizacja z dnia 2 kwietnia 2020r.: Wiadomość ta była żartem primaaprilisowym. Jednak całkiem poważną sprawą jest zachowywanie przepisów związanych z epidemią koronawirusa - zagadnienie bardzo ważne dla nas wszystkich i jak najbardziej aktualne.

Ponadto, do nagrań z dronów będzie miała dostęp policja i będzie kontrolować czy mieszkańcy stosują się do nowych przepisów związanych z przeciwdziałaniem zakażeniom COVID-19. Podczas mistrzostw nie będzie złamany zakaz zgromadzeń bo drony sterowane będą zdalnie dzięki aparaturze do wirtualnej rzeczywistości. Na boisku znajdować się będą tylko serwery, anteny i inne urządzenia. Organizatorzy – Polskie Stowarzyszenie Pilotów Dronów wybrali gminę Brody na teren mistrzostw ze względu na ciekawe ukształtowanie terenu i brak naturalnych przeszkód.

zostanwdomu-urzad-gminy-brody-swietokrzyskie-koronawirus-m

 

Zobacz filmy zawierające ujęcia z drona:

 

Zobacz także dron innego rodzaju:

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2020 12:26
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.

elektronik sigara