Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Szanse dla Kół Gospodyń Wiejskich

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Szanse dla Kół Gospodyń Wiejskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 07 września 2021 06:48

KGW-serce-arimr-mW ostatnim czasie stowarzyszenia jakim są Koła Gospodyń Wiejskich przeżywają renesans. Poniżej podajemy kilka sposobów na zdobycie funduszy na działalność lub ciekawych nagród.

W gminie Brody działa osiem takich organizacji. Są to: KGW w Adamowie, Ale Babki w Stykowie, KGW w Kuczowie, KGW w Budach Brodzkich, KGW „Przymiareczki" w Przymiarkach, KGW „Stawianki" w Stawie Kunowskim, KGW „Rudzianie" w Rudzie i KGW „Kryneckie Babeczki" w Krynkach.

Pieniądze dla KGW

Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski o pomoc na koszty działalności statutowej do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wniosek o przyznanie pomocy może być złożony przez koło gospodyń wiejskich, które zostało wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Nabór wniosków będzie trwał do 30 września 2021 roku ale nie dłużej niż do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację ww. programu.
Za datę złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku o przyznanie pomocy finansowej uważa się datę wpływu tego wniosku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski o przyznanie pomocy finansowej należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na siedzibę koła, na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski można składać bezpośrednio w kancelarii Biura Powiatowego, przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową. Więcej informacji można uzyuskać w biurach terenowych ARiMR oraz na stronie https://www.gov.pl/web/arimr/startuje-nabor-wnioskow-o-wsparcie-dla-kgw.

Konkurs na rękodzieło

Koła Gospodyń Wiejskich mogą skorzystać z konkursy pt. . „Kubek, dzbanek czy makatka... Rękodzieło, to jest gratka!". Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przedmiotu, który może się stać nowym gadżetem ARiMR. Praca konkursowa powinna odwoływać się do tradycji polskiej wsi oraz kojarzyć z życiem rolników. Przy tworzeniu rękodzieła oczekujemy kreatywności i wykorzystania naturalnych surowców.
Najlepszy projekt zostanie wyróżniony nagrodą rzeczową o wartości do 5 tysięcy złotych (miejsce 2. – nagroda o wartości do 3 tys. zł, miejsce 3. – nagroda o wartości do 2 tys. zł). Wszystkie koła gospodyń wiejskich biorące udział w konkursie ARiMR uhonoruje drobnymi upominkami.
Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/arimr/arimr-zaprasza-do-udzialu-w-konkursie-kubek-dzbanek-czy-makatka-rekodzielo-to-jest-gratka2

Dla mistrzów kulinarnych

Warto skorzystać z innego konkurs pt. „Master Baker". Eliminacje odbywają się do 17 września 2021 r. drogą elektroniczną. Do eliminacji mogą przystąpić wszystkie osoby zajmujące się profesjonalnie lub amatorsko wypiekiem chleba, zamieszkałe na terenie Polski. Eliminacje polegają na przygotowaniu we własnym zakresie, we własnej piekarni lub mieszkaniu pieczywa (odpowiednio dla każdej z grup), stworzenie odpowiedniego opisu oraz fotografii. Organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "Polska Ekologia". Więcej informacji o konkursie: http://www.masterbaker.pl/ .

 

Poprawiony: wtorek, 07 września 2021 07:31
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.