Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Ukrainiec z "Rudnika" triumfuje

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ukrainiec z "Rudnika" triumfuje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 17 sierpnia 2009 11:58

bieg-st-staszica-mini

Już po raz dziesiąty odbył się w Brodach międzynarodowy bieg im. Stanisława Staszica o puchar Prezesa ZGM „Zębiec". Pierwszy na metę wbiegł Siergiej Fiskowicz - zawodnik Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik" - drużyny najlepszej w biegu. Wśród kobiet najlepsza okazałą się Tatiana Bielowa z Ukrainy. W biegu na 10 km zorganizowanym przez Ludowy Klub Biegacza „Rudnik" wystartowało 115 zawodników.

Do Brodów przyjechali biegacze z Ukrainy oraz z całej Polski (z Katowic, Warszawy, Krakowa, Gdańska, Lublina, Chełma, Sandomierza, Stalowej Woli, Radomia, Myszkowa, Puław, Mielca, Płocka, Siedlec, Kędzierzyna Koźle, Rybnika, Lubartowa, Hrubieszowa, Kraśnika, Legionowa, Rudy Śląskiej oraz z województwa świętokrzyskiego)


Podium klasyfikacji mężczyzn:
1. Siergiej Fiskowicz - LKB „Rudnik";
2. Artur Kern - „Unia" Hrubieszów;
3. Oleksij Gonchar - Ukraina.


Podium klasyfikacji kobiet:
1. Tatiana Bielowa - Ukraina;
2. Justyna Bąk - KS „Pietka" Katowice;
3. Karolina Gacoń - LKB „Rudnik".

 

Wbiegach dla najmłodszych wystartowało aż 89 dzieci w 14 kategoriach wiekowych.
Puchary dla najlepszych zawodników wręczał przedstawiciel ZGM „Zębiec" Michał Kasperkiewicz, Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda, Radę Gminy w Brodach reprezentowała Agnieszka Jarocha, Tomasz Budzyń oraz Ignacy Cymerys. W imieniu Posła Na Sejm Krzysztofa Lipca nagrody wręczał P. Dariusz Nowak. Obecny był także szef starachowickiego oddziału „Warty" - Franciszek Lefek. Biegaczom towarzyszył pochodzący z Krynek, uczestnik olimpiady w Sydney - Rafał Wójcik. Jednym z jego sukcesów jest 8 miejsce na Mistrzostwach Europy na dystansie 3000 m z przeszkodami w Monachium (2002r).
Impreza Brodach nie była przeznaczona tylko dla sportowców. Każdy mógł przyjść by w rodzinnym gronie miło spędzić czas. Na dzieci czekały dmuchane zamki, trampolina, Starsi uczestnicy festynu mogli strzelać z karabinu używanego w paintball-u. Rozstawione były także stoiska gastronomiczne. O dobry nastrój uczestników festynu dbał konferansjer a jednocześnie pasjonat biegania - Jacek Tarnowski.

 


Galeria zdjęć:

Poprawiony: czwartek, 17 września 2009 12:17
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!