Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Popierają strzelectwo

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Popierają strzelectwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 28 sierpnia 2009 11:12

mz-DSC07301m21 sierpnia na Strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Starachowicach, odbyły się zawody strzeleckie organizowane przez Wójta Gminy Brody Andrzeja Przygodę oraz Klub Żołnierzy Rezerwy w Brodach. Większość z młodych uczestników turnieju nie strzelała wcześniej broni palnej.

 

W zawodach uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Krynkach należący do Polskich Drużyn Strzeleckich. Jak się okazało strzelaniem interesują się nie tylko chłopcy. Do rywalizacji przystąpiła także uczennica gimnazjum - Angela Mikołajczyk. Młodzież strzelała z karabinu „KBKS" do tarcz biatlonowych z odległości 50 m.

Największą celnością wykazał się Mateusz Kutera, który w od 1 września będzie uczył się w III klasie gimnazjalnej. Otrzymał on od gen Grudniewskiego puchar przechodni zawodów strzeleckich. II miejsce zajął Grzegorz Wiśniewski a za nim uplasował się Dariusz Wiśniewski. Spośród młodzieży strzelali także:, Grzegorz Kutera, Przemysław Kudelski, Piotr Kosmala i Albert Bożkowski.
W zawodach startowali również organizatorzy i goście konkursu: wójt Andrzej Przygoda, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stąporek, gen. Jan Grudniewski, ppłk w st. spocz. Władysław Obara, Radny Gminy Brody - Ignacy Cymerys, Tomasz Sobolewski, Mirosław Kusiak. Strzelali oni z pistoletu P-83 na naboje kal. 9 mm. Broń ta nie jest już produkowana, ale nadal jest w użyciu. Występuje w uzbrojeniu armii, Policji, i innych formacji państwowych. W strzelaniu tym pistoletem najlepszy był gen. Jan Grudniewski, który otrzymał puchar Wójta Gminy Brody. Specjalną nagrodę - statuetkę dla najlepszego strzelca w kategorii karabinu „KBKS", jako redaktor naczelny wydawnictwa „ARS pro MEMORIA", przygotował ppłk Władysław Obara.
Instruktorami i sędziami w zawodach byli: Prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Starachowicach - Władysław Werys, Dyrektor Biura Świętokrzyskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK - Włodzimierz Mandziuk oraz Pan Zbigniew Socha. Jak przyznają gospodarze strzelnicy, młodzi zawodnicy z gimnazjum w Krynkach osiągnęli dobre rezultaty jak na pierwsze zawody w strzelaniu z karabinu „KBKS".

 

 


Galeria zdjęć:

Poprawiony: czwartek, 17 września 2009 12:11
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz