Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Wrócili z czterema medalami

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wrócili z czterema medalami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Pokrzywka   
środa, 09 września 2009 06:44

wedkarstwo-mCztery medale Mistrzostw Polski w wędkarstwie zdobyli Jan i Paweł Kita, na co dzień uczniowie II LO w Starachowicach. Srebrny i dwa brązowe medale padły łupem Janka, a jeden brąz wywalczył Paweł, który kilkakrotnie był jeszcze bliski podium.

Na zdjęciu: bracia Paweł i Jan Kita (z lewej w górnym rzędzie) zdobyli na Mistrzostwach Polski cztery medale (fot.www.castingsport.pl)

W ostatni weekend sierpnia w Skierniewicach odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski w wędkarstwie. Cztery medale dla reprezentacji województwa  świętokrzyskiego wywalczyli bracia Jan i Paweł Kita. Wyjazd naszych zawodników na te zawody był możliwy dzięki współpracy z Kołem Wędkarskim w Brodach.

W pięcioboju juniorów na najniższym stopniu podium stanął Jan Kita wywalczając brązowy medal. O sporym pechu może mówić jego brat Paweł, który znalazł się tuż za podium. Srebrny medal Jak Kita wywalczył natomiast w trójboju spinningowym, a Paweł podobnie jak wcześniej zajął czwartą lokatę.

W dwuboju muchowym bracia zamienili się pozycjami i Pawłowi w końcu dopisało szczęście. Zajął w tej konkurencji trzecią lokatę i wywalczył brązowy medal. Natomiast Jan znalazł sie na czwartej pozycji, ale dołożył jeszcze medal w klasyfikacji drużynowej.

Poprawiony: środa, 09 września 2009 10:16
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link