Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Adam Jarubas na otwarciu boiska (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Adam Jarubas na otwarciu boiska (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 21 listopada 2014 15:59

Adam-Jarubas-marszalek-nowe-boisko-Brody-m21 listopada odbyło się uroczyste oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego w Brodach. Wstęgę przeciął Adam Jarubas - marszałek województwa świętokrzyskiego wraz z Andrzejem Przygodą - wójtem gminy Brody, Dariuszem Dąbrowskim – wicestarostą starachowickim oraz przedstawicielami gimnazjalistów. 

Wójt powitał gości spotkania a wśród nich młodzież, dyrektorów szkół, radnych – zarówno ustępujących z funkcji jak i nowo wybranych, przedstawicieli firmy Agrobud – generalnego Wykonawcy, PKP, które zezwoliły na realizację inwestycji w części na ich gruntach. Marszałek Adam Jarubas zwrócił uwagę na piękną lokalizację obiektu. Marszałek poinformował zebranych o wspólnym działaniu zmierzającym do oczyszczenia Zalewu Brodzkiego. Wyraził głębokie przekonanie, że niebawem będzie przecinał wstęgę po realizacji projektu dotyczącym oczyszczenia i zagospodarowania tego pięknego zbiornika wodnego.

Nowy obiekt wielofunkcyjny podobny jest do tzw. "Orlików". Ma wymiary 62 na 30 m. Boisko oświęcił ks. kan. Wojciech Zdon – proboszcz parafii Krynki. Po części oficjalnej, Goście przetestowali boisko kopiąc do siebie piłkę. Następnie odbył się pierwszy mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami gimnazjum w Krynkach i w Rudzie. Zwycięzcą okazali się gimnazjaliści z Rudy z wynikiem 4:0. Miał się też odbyć Puchar Wójta Gminy Brody w kategorii seniorów. Do turnieju przystąpiły drużyny: Stykovia Styków, Czarni Ruda, Borowiaki Bór Kunowski, Błyskawica Krynki. Zawodnik zespołu z Krynek miał uraz podczas gry. Ze względu na opady deszczu i przez to śliską nawierzchnię, wstrzymano dalsze mecze.

Koszt budowy boiska wyniósł ponad 490 tys. złotych. Zadanie dofinansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2014 w kwocie 238,6 tys. zł. Wójt Gminy Andrzej Przygoda poinformował, że pozytywną ocenę przeszedł wniosek gminy o dofinansowanie drugiego takiego boiska - przy gimnazjum w Krynkach.


Zdjęcia:

 

Poprawiony: wtorek, 25 listopada 2014 11:04
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.