Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Pieniądze na imprezy biegowe

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pieniądze na imprezy biegowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 06 maja 2020 08:52

lkb-rudnik-dotacje-2020-podsumowanie-sylwester-dudek-sylwester-lepiarz-mLudowy Klub Biegacza „Rudnik" otrzymuje dotacje z budżetu gminy Brody (15 tys.) Stowarzyszenie korzysta też z innych źródeł dofinansowania: z Urzędu Marszałkowskiego (9,5 tys.) i Starostwa Powiatowego w Starachowicach (6 tys.). Środki te przekazane zostaną m. in. na organizację imprez biegowych w 2020 roku: Mistrzostw Polski w Biegach Górskich w Krynkach, Międzynarodowego Biegu im. St. Staszica w Brodach.

Ponadto, wykorzystane będą na organizację treningów, wyjazd na Mistrzostwa Polski, udział w innych zawodach biegowych oraz na zakup wyposażenia dla biegaczy. Mamy nadzieję, że ważne czynniki nie przekreślą tych planów. Działalność sportowa stowarzyszenia odbywać się będą zgodnie z zasadami przeciwdziałania epidemii.

W ubiegłym roku suma dotacji z gminy Brody wyniosła 31 tys. zł. Dzięki temu wsparciu trzy razy w tygodniu trenują młodzi mieszkańcy gminy Brody. Ogromne sukcesy osiąga Sylwester Lepiarz – jeden z podopiecznych Sylwestra Dudka – trenera i prezesa stowarzyszenia. w 2019 r. trzykrotnie zwyciężył a raz zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich, wywalczył pierwszą lokatę w Lidze Biegów Górskich, brał udział w Mistrzostwach Europy w Szwajcarii. Wraz z Piotrem Jaśtalem uczestniczyli w Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich w Argentynie.

sylwester-lepiarz-piotr-jastal-liga-biegow-gorskich-lidowy-klub-biegacza-rudnik-m

Sylwester Lepiarz i Piotr Jaśtal (w centrum zdjęcia) w czasie Finału ATTIQ Ligi Biegów Górskich w Górach Sowich w Sokolcu (Gmina Nowa Ruda). Fot. LKB "Rudnik".

Poprawiony: czwartek, 07 maja 2020 10:11
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.