Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Nagrody za osiągnięcia sportowe

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nagrody za osiągnięcia sportowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 12 sierpnia 2020 08:11

nagrody-sportowe-wojta-gminy-brody-lufowy-klub-biegacza-rudnik-wedkarski-klub-sportowy-kielb-wedkarstwo-rzutowe-biegi-gorskie-mTrzynastu zawodników i trzech trenerów zostało wyróżnionych nagrodami sportowymi Wójta Gminy Brody. W dniach 7 i 10 sierpnia Pani Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody gratulowała sportowcom osiągnięć i wręczała im nagrody. Wnioski złożyły dwa stowarzyszenia: Wędkarski Klub Sportowy „Kiełb" oraz Ludowy Klub Biegacza „Rudnik.

Zgodnie z gminnym regulaminem nagrodzono wędkarzy rzutowych: Donatę Żelazowską (pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Rzutowym) Jana Kitę (zdobył również złoty medal), Nikolę Serafin (pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży), Magdalenę Serafin, Aleksandrę Serafin i Pawła Kitę (trzecie miejsca w zawodach Pucharu Polski). Oraz trenerów: Leszka Kitę i Jacka Serafina. Spośród lekkoatletów nagrody otrzymali: Sylwester Dudek i Norbert Stępniewski (trzecie miejsca w swoich kategoriach wraz z reprezentacją Polski na Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich), Krystian Ślifierz (piąte miejsce w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich), Jakub Ciemięga (szóste miejsce w mistrzostwach Polski), Klaudia Kowalska, Mikołaj Pawłoś (siódme miejsca w zawodach tej samej rangi) oraz Dariusz Sikora (ósme miejsce na mistrzostwach Polski) oraz trener: Szymon Dudek.

Gmina Brody od lat wspiera finansowo oba stowarzyszenia. Korzystając z okazji, zapraszamy na XXI Bieg im. Stanisława Staszica, który odbędzie się w Brodach, 23 sierpnia br. Na dofinansowanie tej imprezy także przekazano gminną dotację.

Poprawiony: środa, 12 sierpnia 2020 10:18
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.