Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Zabytki

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zakończył się 62 Harcerski Rajd Świętokrzyski PDF Drukuj Email

   W tym roku, ze względu na obecną trudną sytuację, odbył się w nietypowym, wrześniowym terminie i trwał od 24 do 27 września. Uczestniczyło w nim ponad 500 harcerzy z całej Polski.  Należy nadmienić, że tegoroczny apel podsumowujący przypadł dokładnie w 81 rocznicę powstania Szarych Szeregów. Pomimo nie najlepszej, deszczowej pogody, entuzjazm i dobre humory nie opuszczały harcerzy.Uczestnicy poszczególnych tras otrzymali nagrody i upominki. Nagrody w imieniu władz wojewódzkich, powiatowych i miasta Starachowice wręczali ppłk Artur Litwinek, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński, Sekretarz Miasta Starachowice Barbara Szymańska i pani Elżbieta Pryciak.

   Gminę Brody reprezentowali Zastępca Wójta Gminy Brody Marta Prokop, Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji Łukasz Gołda i Radny Rady Gminy Brody Wojciech Kania. W imieniu Pani Wójt Marzeny Bernat Pani Zastępca wręczyła nagrody dla najmłodszych i dla najstarszego uczestnika Rajdu. Otrzymali je 6-cio letnia Dorota Zdrojewska wraz z siostrą Wiktorią Zdrojewską oraz przewodnik Pan Mirosław Szwugier. Uczczono też chwilą ciszy pamięć zmarłych organizatorów Rajdu , w tym wieloletniego kwatermistrza śp. Tomasza Ślaskiego.

  Komenda Rajdu wręczyła także podziękowania za pomoc przy jego organizacji otrzymali je przedstawiciele Gminy Brody - Zastępca Wójta Marta Prokop i Dyrektor CKiR Łukasz Gołda a także harcmistrz Tomasz Rejmer i harmistrz Małgorzata Ślaska.
Na zakończenie - w bardzo uroczystej oprawie- jedna z harcerek z Ostrowca Świętokrzyskiego złożyła ślubowanie instruktorskie. Tegoroczny Rajd był bardzo udany i na pewno na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.


 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?

elektronik sigara